Vitesse keert met uitwedstrijd tegen Jong AZ terug in profvoetbal

5 September 2025, 16:10 uur
Sport
mainImage
ANP

Vitesse begint op 12 september met een uitwedstrijd tegen Jong AZ aan een nieuw seizoen in de eerste divisie. Dat meldt de KNVB na overleg met de club uit Arnhem.

De eerstvolgende thuiswedstrijd is op zaterdag 20 september tegen Helmond Sport. Dat is ook de traditionele Airbornewedstrijd om de Slag om Arnhem in 1944 te herdenken. De club speelt in speciaal ontworpen shirts en op de tribunes zitten veteranen.

Vitesse ging woensdag met succes in beroep tegen het besluit van de licentiecommissie om de proflicentie af te pakken. De meeste clubs in de eerste divisie zijn al vier keer in actie gekomen. De KNVB maakt later bekend wanneer de club uit Arnhem die duels kan inhalen. Vooralsnog heeft de voetbalbond vier duels van Vitesse op de kalender gezet. De club gaat op 16 september op bezoek bij RKC Waalwijk en op 27 september is Willem II te gast in het GelreDome. Door eerdere straffen begint Vitesse met -12 punten aan het nieuwe seizoen.

Vitesse heeft nog een week om de selectie voor het uitduel met Jong AZ te versterken. De club zag de afgelopen weken veel spelers transfervrij vertrekken nadat een voorzieningenrechter in Utrecht had besloten dat de KNVB de proflicentie terecht had ingetrokken vanwege het structureel omzeilen en ondermijnen van het licentiesysteem. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden zag dat woensdag anders, zo bleek tijdens een hoger beroep. Drie rechters oordeelden dat Vitesse onterecht was uitgesloten van deelname aan de eerste divisie. Volgens Vitesse hebben veel transfervrije spelers zich sinds woensdag aangeboden om bij de club uit Arnhem te komen voetballen. Onduidelijk is of zij de uitgedunde selectie naar een hoger niveau kunnen brengen.

De KNVB was verrast door het besluit van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden en stelde dat het arrest de kern van het licentiesysteem betaald voetbal raakt. "Samen met de clubs en belangenorganisaties heeft de KNVB regels opgesteld om de integriteit en continuïteit van de competities te bewaken. Onafhankelijke commissies controleren of deze regels worden nagekomen. Naar ons idee zijn hiervoor de afgesproken procedures en regelgeving correct en zorgvuldig gevolgd", stelde de bond.

Het is nog onbekend of Vitesse compensatie wil voor de spelers die transfervrij zijn vertrokken.