Verstappen raakt ondanks zege in slotrace titel kwijt aan Norris

7 December 2025, 15:48 uur
Sport
mainImage
ANP

Lando Norris heeft in de laatste race van het seizoen Max Verstappen onttroond als wereldkampioen in de Formule 1. De 26-jarige coureur van McLaren finishte als derde in de Grote Prijs van Abu Dhabi en die plek was precies genoeg om zijn eerste titel in de koningsklasse veilig te stellen.

Norris voorkwam dat Verstappen een ongekende comeback in het seizoen kon bekronen met een vijfde wereldtitel. De 28-jarige coureur van Red Bull won de slotrace op het Yas Marina Circuit in ouderwets dominante stijl, maar kwam uiteindelijk 2 punten tekort op de Brit van McLaren in het kampioenschap. Oscar Piastri van McLaren finishte als tweede en werd derde in de eindstand.

Verstappen boekte in Abu Dhabi zijn achtste grand-prixzege van dit jaar en de 71e in zijn carrière. Norris is de 35e wereldkampioen sinds de start van de Formule 1 in 1950. Verstappen won de vier voorgaande jaren de titel: in 2021, 2022, 2023 en 2024.

Spannende ontknoping

De Formule 1 kreeg in Abu Dhabi een ongemeen spannende ontknoping. Het was vijftien jaar geleden dat meer dan twee coureurs in de laatste race van het seizoen vochten om de wereldtitel, want ook Piastri van McLaren maakte nog kans op de titel. Norris begon met 12 punten voorsprong op Verstappen, die zich met vijf zeges in de voorgaande acht grands prix had teruggevochten in de titelstrijd. Piastri stond 16 punten achter.

Voor Norris was een podiumplek voldoende om de titel binnen te halen en dat scenario ontvouwde zich op het Yas Marina Circuit. Hij startte de race vanaf de tweede positie, Verstappen begon van pole. De Nederlander was onnavolgbaar, maar het was niet genoeg om Norris alsnog af te troeven. De Brit liet Verstappen begaan, moest wel dulden dat de eerzuchtige Piastri hem in de eerste ronde voorbijging en in de rest van de race voorbleef, maar reed vervolgens gecontroleerd naar de derde plaats.

Trots op comeback
Max Verstappen vindt dat de mensen bij Red Bull niet te lang mogen treuren over het kwijtraken van de titel in de Formule 1. "Wees niet te teleurgesteld, dat ben ik zeker niet. We mogen trots zijn op onze comeback. Iedereen bedankt. Ook Honda voor de afgelopen jaren. We hebben het in stijl afgesloten", sprak de coureur over de boordradio na zijn zege in de slotrace in Abu Dhabi.

Verstappen bleef Oscar Piastri en Lando Norris van McLaren voor. Norris had aan de derde plaats genoeg voor de wereldtitel. De Brit heeft 2 punten meer dan Verstappen.
 

 

 


Door: ANP