Na het succes met meesterpianist Hannes Minnaar op 9 juli eerder dit jaar, klinken opnieuw de meesterwerken van Bach in Laurenskerk Rotterdam. Op zondag 25 oktober concerteert het befaamde rietkwintet Calefax in Laurenskerk Rotterdam.
Calefax is een hechte formatie van vijf rietblazers met wereldwijd een ongekend goede reputatie. Ze gelden als de uitvinders van een nieuw genre: het rietkwintet. Ter gelegenheid van hun 35-jarig jubileum speelt Calefax repertoire van hun nieuwe album Bach’s Musical Offerings met twee meesterwerken van Bach: zijn Musikalisches Opfer en de Von Himmel Hoch-variaties.
Het repertoire van Calefax bestaat uit eigen arrangementen en speciaal voor hen geschreven composities. Kamermuziek uit vele eeuwen, van 1100 tot nu, wordt door hen zelf bewerkt voor de bezetting bestaande uit Oliver Boekhoorn (hobo), Ivar Berix (klarinet), Raaf Hekkema (saxofoon), Jelte Althuis (basklarinet) en Alban Wesly (fagot). Bachs Musikalisches Opfer bevat een Ricercare die maar liefst zesstemmig is en daarom wordt de bezetting aangevuld met hoboïst Arthur Klaassens.
Veilig bezoek aan de Laurenskerk
In de afgelopen maanden heeft de Laurenskerk Rotterdam veel ervaring opgedaan in het veilig laten verlopen van concerten. Door aangepaste maatregelen en de grote ruimte waarover Laurenskerk beschikt, kunt u op 1,5 meter afstand veilig van uw concert genieten. Kaarten via www.laurenskerkrotterdam.nl