Praat mee over de toekomst van de kerken in Albrandswaard

16 February 2022, 13:01 uur
Lokaal
mainImage

Wil jij meepraten over de toekomst van de kerken in Albrandswaard?  De gemeente stelt met de kerken uit de dorpskernen een Kerkenvisie op. Er worden gesprekken gevoerd met de kerkeigenaren, maar ook iedereen die zich betrokken of verbonden voelt bij de kerk mag meepraten. Het doel is om te weten hoe toekomstbestendig de kerken zijn. 

Waarom dit wordt gedaan  
Wethouder Mieke van Ginkel geeft een heldere uitleg waarom de gemeente hierover wil spreken:"Kerken zijn belangrijk voor onze inwoners. Het is al eeuwenlang een belangrijke ontmoetingsplaats. We willen weten welke rol kerken in de nabije toekomst hebben in Albrandswaard.” Voor de Kerkenvisie voert het bureau COUP uit Delft samen met de gemeente tot de zomer verkennende gesprekken met de kerkeigenaren. Daarbij wordt gekeken naar zaken als het aantal kerkleden en of dit toe- of afneemt, hoe kerkgemeenten de gebouwen toekomstbestendig (willen) maken, of er kans is op leegstand, verkoop op termijn of een herbestemming van het gebouw en of er hulp nodig is. Maar ook iedereen die zich betrokken of verbonden voelt met de kerk kan een gesprek aanvragen met de projectleider via [email protected].

Na de zomer wordt tijdens een live bijeenkomst de conceptversie van de Kerkenvisie gepresenteerd. De verwachting is dat het definitieve document einde van dit jaar klaar is. Wil je meepraten  Mail dan de projectleider via [email protected]   De eerste versie van de visie wordt dit najaar verwacht. Wordt vervolgd dus.