Vorige week is de mobiele camera weggehaald bij basisschool De Parel in Poortugaaal, dit omdat er vanaf 26 januari een samenscholingsverbod geldt, zo laat de politie Oude Maas weten.
"Bij een samenscholingsverbod is niet één persoon, maar de hele groep strafbaar. Het groepsgewijs bij elkaar komen van 3 of meer jeugdigen en/of jongvolwassenen in de leeftijd tot 23 jaar, is niet toegestaan", stelt de politie op haar socials. "Er zijn meerdere borden geplaatst in de wijk. Het samenscholingsverbod geldt rondom de basisschool De Parel. Tevens een stuk van de wijk, de school de Valkensteijn en het centrum vallen binnen het aangewezen gebied
Dit verbod geldt van 26 januari 2024 tot en met 25 januari 2025. Maandag tot en met vrijdag 17:00 uur tot 06:00 uur. Zaterdag én zondag heel de dag en nacht. En in de schoolvakantie de gehele dag en nacht. "Wij zullen dit standaard meenemen tijdens onze dienst. Bij het aantreffen van jeugdigen en/of jongvolwassenen in de leeftijd tot 23 jaar, worden zij niet meer gewaarschuwd, maar krijgen zij gelijk een boete", geeft zij aan.