Een herfstwandeling dicht bij huis en ook nog zonder tijdslot! Ook in Coronatijd is dit mogelijk. Op de website van Natuurvereniging IJsselmonde staan diverse rondwandelingen in de natuur op Eiland IJsselmonde. Altijd dichtbij, dus geen onnodige reisbewegingen. Kijk daarom op www.natuurvereniging-IJsselmonde.nl/rondwandelingen-op-IJsselmonde.
Van een wandeling is heel eenvoudig een speurtocht te maken door bijvoorbeeld op zoek te gaan naar diersporen. Leuk om met kinderen te doen! Een molshoop is zo gevonden, een spinnenweb ook. Of speur met zijn allen naar knaagsporen:
- takjes, aangevreten door konijnen of bevers;
- eikels en kastanjes door bijv. muizen;
- paddenstoelen, die half opgevreten zijn door naaktslakken.
Op oude bomen is ook van alles te vinden: gaatjes in de bast door kevers, of een spechtengat. Dieren laten van alles achter zoals bijvoorbeeld konijnenkeutels, vogelveertjes, braakballen. Pootafdrukken in de modder van ganzen en met wat geluk van een ree!
Als je eenmaal begonnen bent met zoeken, ga je steeds meer zien. Je kan natuurlijk ook allerlei herfstmateriaal verzamelen: verkleurd blad, kastanjes en eikels en andere zaden/bessen. Hiermee kun je thuis een mooie herfsttafel maken of ermee knutselen. Met
cocktailprikkers maak je van eikels/kastanjes dieren en poppetjes. Van het verkleurde blad een
kleurige herfstslinger.