Klimaatvriendelijk schoolplein voor leerlingen van De Tweemaster

2 July 2022, 17:01 uur
Lokaal
mainImage
WSHD/PR

Leerlingen van basisschool De Tweemaster in Barendrecht, buurgemeente van Albrandswaard, spelen Sinds afgelopen donderdag op een groen schoolplein: een klimaatvriendelijk plein met meer planten en natuur. Waterschap Hollandse Delta subsidieerde dit initiatief.

Sinds afgelopen donderdag spelen de leerlingen van De Tweemaster tussen de plantjes. Het groene schoolplein van openbare basisschool werd deze week geopend door heemraad Henk van der Drift. Op het plein staan planten- en moestuinbakken, regentonnen en er liggen goottegels die het regenwater afvoeren via het plein. Onder het plein is een opslag gemaakt voor regenwater. In het najaar volgt nog een hek van gevlochten wilgentenen. 

Samenwerken voor een groen schoolplein
Iedereen heeft zich hiervoor ingezet; de school, de leerlingenraad, ouders en bedrijven. Dit plein was door de onderliggende waterberging niet makkelijk om te vergroenen. Toch sloeg iedereen de handen in elkaar. De moeilijkheidsgraad was voor de betrokkenen geen reden om het plan te laten varen, maar om te kijken hoe het wél kan. De leerlingen droegen hun steentje bij met een sponsorloop, flessenactie, loterij en de verkoop van plantjes. Vanuit het waterschap verstrekte wij een subsidie van € 2.385,50. Heemraad Henk van der Drift van feliciteerde de school met het resultaat en deelde mee in de feestvreugde bij de opening van het schoolplein. 

Minder warm in de zomer, meer plezier voor de kinderen
Een groen schoolplein is een buitenruimte met meer planten en natuurlijke elementen. Er zijn minder tegels, zodat regen makkelijker weg kan en de aarde meer water kan opvangen. Ook wordt het er minder heet in de zomer. Groene elementen maken kinderen spelenderwijs vertrouwd met de natuur en het klimaat. Veilig buitenspelen in de natuur prikkelt daarnaast de fantasie en maakt kinderen creatiever in hun spel. 

Heftige regen, extreme droogte
Het klimaat verandert. Waterschap Hollandse Delta neemt maatregelen om de gevolgen daarvan op te vangen en de omgeving klimaatvriendelijk te maken. Inwoners en scholen kunnen daarbij helpen door de omgeving te vergroenen en regenwater op te slaan. Initiatieven zoals op basisschool De Tweemaster zijn daarom welkom. Geïnspireerd door dit initiatief? Kijk naar de mogelijkheden om ook subsidie te krijgen op www.wshd.nl/subsidie.