Jeugdhulp Albrandswaard krijgt voldoende, toegang kan beter

25 July 2026, 14:50 uur
Lokaal
mainImage
Digitaal Dagblad

Jongeren en ouders in Albrandswaard zijn overwegend tevreden over de jeugdhulp. Dat blijkt uit het cliëntervaringsonderzoek 2025. Jongeren beoordelen de ondersteuning gemiddeld met een 7,0, ouders en verzorgers geven een 7,5, zo stelt het college.

Respondenten waarderen vooral het luisterend oor, het serieus genomen worden en de kwaliteit van de hulp. Tegelijkertijd noemen zij lange wachttijden, onduidelijkheid over procedures en wisselingen van hulpverleners als knelpunten.

Volgens het college biedt vooral de toegang tot het wijkteam ruimte voor verbetering. De uitkomsten worden gebruikt om de dienstverlening verder te verbeteren, al wijst de gemeente erop dat de respons op het onderzoek relatief laag was.