Gemeente en Rhoonse voetbalclubs: samen verder voor De Omloop

25 March 2025, 16:05 uur
Lokaal
mainImage
Albrandswaard/PR

Afgelopen maandag werd opnieuw een belangrijke stap gezet in de ontwikkeling van het toekomstige sportpark De Omloop. De gemeente Albrandswaard en de voetbalverenigingen r.k.s.v. WCR en V.V. Rhoon ondertekenden met trots de intentieovereenkomst.  

De gemeente en de voetbalverenigingen spreken de intentie uit om samen aan de slag te gaan met het nieuwe sportpark De Omloop. Het nieuwe sportpark krijgt een plek aan de overzijde van de Omloopseweg. Gemeente en sportverenigingen willen minimaal vijf sportvelden realiseren, een combinatie van kunstgras- en grasvelden.  

Wethouder Mario Bianchi: “Als gemeente blijven we bewegen en sporten stimuleren en willen we het laagdrempelig houden. Daarom is het belangrijk dat bewoners in de buurt kunnen blijven sporten. De nieuwe sportfaciliteiten van De Omloop worden ingericht volgens de eisen van deze tijd. Ik ben er trots op dat het ons nu eindelijk is gelukt om dit samen te gaan verwezenlijken!”  

Samen sterker

Het voornemen is ook om de huidige voetbalverenigingen WCR en Rhoon samen te laten fuseren en daarmee samen te brengen onder één dak. Om dit mogelijk te maken, hebben de verenigingen een gezamenlijke Stichting opgericht die het nieuwe sportgebouw gaan ontwikkelen, beheren en onderhouden.

Ruud Boessen, voorzitter r.k.s.v. WCR, zegt: “Met de ondertekening van deze intentieovereenkomst zetten we een belangrijke stap richting een hechte samenwerking. We zetten ons gezamenlijk in voor de ontwikkeling van nieuwe, moderne sportfaciliteiten die de toekomst van onze nieuwe vereniging verzekert." Marco van Wassenaar, voorzitter V.V Rhoon: “Sport heeft de kracht om mensen te verbinden. Deze ontwikkeling is daar het perfecte voorbeeld van: we doen het samen, en we doen het voor elkaar.”

Nieuw sportpark en woningbouw

De ontwikkeling van sportpark De Omloop gaat hand in hand met de bouw van nieuwe woningen op de huidige sportlocatie. Begin februari tekenden de gemeente Albrandswaard, BPD Bouwfonds Gebiedsontwikkeling en VORM Ontwikkeling al een intentieovereenkomst voor dit woningbouwproject. Ook dit markeerde een belangrijke stap in de totstandkoming van project De Omloop.

Bewonersbijeenkomst

Binnenkort organiseert de gemeente samen met BPD en VORM een bewonersbijeenkomst, waarin de eerste schetsen voor de woningbouw en het ontwerp van het sportpark in ontwikkeling worden gepresenteerd. De datum van deze bijeenkomst wordt binnenkort bekend gemaakt via de gemeentelijke website, sociale media en De Schakel Albrandswaard. Zie voor meer informatie albrandswaard.nl/projecten.