Fractie EVA start verkenning nieuwe coalitie Albrandswaard

27 March 2026, 16:21 uur
Lokaal
mainImage
Digitaal Dagblad

De fractie van EVA in de gemeenteraad van Albrandswaard heeft als grootste fractie de heer Willem Hoogendam gevraagd om een verkenning uit te voeren naar de mogelijkheden voor de vorming van een nieuwe coalitie.
 
EVA vindt het van belang dat er zorgvuldig wordt gekeken naar mogelijke coalitievarianten die kunnen rekenen op een breed draagvlak binnen de raad. In het duidingsdebat van 26 maart kreeg de fractie hiervoor brede steun van de overige fracties. Daarmee is er een duidelijke basis om gezamenlijk te werken aan een stabiel bestuur voor Albrandswaard.
 
De heer Hoogendam zal in de komende periode gesprekken voeren met alle fracties in de gemeenteraad. Doel van deze gesprekken is om te inventariseren welke partijen bereid zijn samen te werken en op basis van welke inhoudelijke uitgangspunten een nieuwe coalitie gevormd kan worden. Zo ontstaat er stap voor stap duidelijkheid over de mogelijkheden voor samenwerking.
 
De uitkomsten van deze verkenning worden later gedeeld met de gemeenteraad. Op basis daarvan wordt bepaald wat de vervolgstappen zijn in het proces van coalitievorming.
 
EVA spreekt het vertrouwen uit dat met deze verkenning een constructieve bijdrage wordt geleverd aan een stabiel bestuur en een goede toekomst voor Albrandswaard.