CDA op de bres voor sportverenigingen door toename kosten

19 September 2022, 12:36 uur
Lokaal
mainImage
Digitaal Dagblad

Het CDA Albrandswaard springt op de bres voor de sportveregingen in haar gemeente. Net als particulieren hebben ook deze verenigingen last van de enorm stijgende energieprijzen. Daarop heeft de fractie van Sander van der Kaaij besloten vragen te stellen aan het college van burgemeester en wethouders.

Het CDA hoort voldoende geluiden en zorgen vanuit deze partijen. "De afgelopen periode berichten diverse landelijke media over (sport)verenigingen, zwembaden, sporthallen die in de knel komen door de hoge oplopende energie- en gasprijzen en aflopende energiecontracten," laat de partij weten. "Zo verscheen er een artikel over de impact van de gestegen gasprijzen voor de sportverenigingen. En berichtte o.a. RTL nieuws op 9 september jl. over dreigende sluiting voor 200 zwembaden door hoge energiekosten. Ook volgens het NOC*NSF zorgen stijgende gas- en energieprijzen bij sportclubs en ondernemers in de sport voor grote uitdagingen."

Om onduidelijkheid en onzekerheid te voorkomen in Albrandswaard te voorkomen, springt de partij nu op de bres voor deze partijen. "Het CDA staat voor een sterk en vitaal verenigingsleven en wil (sport)verenigingen, sport en gymzalen en het zwembad toegankelijk houden voor onze inwoners," laat de partij weten. Zij hebben nu onder andere de volgende vragen voorgelegd: heeft het college signalen ontvangen van sport- en culturele verenigingen die in de financiële problemen komen door de gestegen energiekosten; welke mogelijkheden ziet het college om bijvoorbeeld onze sport- en culturele verenigingen tegemoet te komen in de gestegen energiekosten zodat dit niet tot forse stijging van contributie hoeft te leiden?; is er bij zwembad Albrandswaard en andere bij de gemeente in beheer zijnde onroerend zaken ook sprake van een aflopend energiecontract(en)? En wat zijn effecten hiervan?; maakt de gemeente Albrandswaard ook gebruik van de Verduurzamingstool Sport NL Groen?

Het is nog niet bekend wanneer het college inhoudelijk zal reageren op het verzoek van het CDA.