De raad van Albrandswaard heeft de afgelopen twee dagen ruimschoots vergaderd over de begroting voor 2021-2024. Alle fracties hadden een duidelijk verhaal, maar kwamen tot een duidelijk antwoord: de gemeenteraad steunt het college van burgemeester en wethouders met het opgestelde begrotingsplan voor de komende jaren. Met daarbij de kanttekening: dat er ook wel een ruim budget beschikbaar moet worden gesteld voor onder meer het verenigingsleven.
Tijdens de algemene beschouwingen had iedere partij een duidelijke inbreng, zoals maandagavond de fractie van de VVD (lees deze bijdrage via https://bit.ly/2Iurz4G red.). Dinsdagavond liet het CDA, bij monde van fractievoorzitter Sander van der Kaaij, zich horen. ,,De impact van de coronacrisis is ook in Albrandswaard merkbaar en voelbaar," stelde de politicus. De gemeente Albrandswaard in het geheel is er dagelijks mee bezig en pakt het goed aan. Ook de eenzaamheid van mensen wordt daar correct in meegenomen. Wel had het CDA een inbreng over het idee om binnenkomende gelden van Eneco te gebruiken. ,,Een bijzonderheid op financieel gebied dit jaar liggen in de ontvangst van de Eneco gelden. Een bedrag wat je, als je niet uitkijkt, 20 keer uitgeeft. Als CDA ondersteunen we van harte de lijn van het college om deze gelden enerzijds te gebruiken om te investeren in zaken als sociale woningbouw en het sociale domein, dingen die nodig zijn voor onze gemeenschap, en anderzijds om de buffer van de gemeente verder te versterken. Als er namelijk iets is wat we leren uit deze crisis, is dat van veel dingen de precieze impact nog niet geheel duidelijk is. Daarom steun voor de lijn die het college inzet wanneer het gaat over de besteding van de Eneco gelden." Zo zal een deel geïnvesteerd worden in het verigingensleven.
De partijen moesten per raadslid stemmen voor de begroting, en dat nam veel tijd in beslag. Maar uiteindelijk is de nipt sluitende begroting aangenomen door de raad.