Rechter kijkt 23 juli naar vergunning afschieten wolf Utrecht

14 July 2025, 18:38 uur
Landelijk
mainImage
ANP

Dierenrechtenorganisatie Animal Rights en de Faunabescherming stappen naar de rechter om de vergunning te schorsen voor het afschieten van een wolf in Utrecht. De zaak dient 23 juli, meldt een woordvoerder van de rechtbank in Utrecht. De organisaties willen meer tijd om de vergunning te bekijken. Tot de rechter zich over hun schorsingsverzoek heeft gebogen, moet de provincie de wolf met rust laten, vinden ze.

De wolf die de provincie Utrecht wil laten afschieten, beet dit voorjaar een vrouw op landgoed Den Treek en kwam volgens de provincie vaker dicht bij mensen. De provincie Utrecht heeft laten weten dat de vergunning woensdag in werking treedt, maar "geen uitvoering aan de vergunning te geven" tot de rechter de zaak heeft behandeld. Niko Koffeman (Faunabescherming) is blij met die stap.

Koffeman hoopt dat het schorsingsverzoek ertoe leidt dat de rechter "de zaak over een paar maanden ordentelijk" wil behandelen. De voorzitter van de Faunabescherming twijfelt over de noodzaak om de wolf te doden. Sinds het incident in mei zijn er volgens hem geen nieuwe voorvallen geweest en hij denkt dat het dier "beschermend gedrag" vertoonde omdat er welpen zijn. Volgens gedeputeerde Mirjam Sterk (natuur en landbouw) heeft deze wolf al langer afwijkend gedrag en adviseren deskundigen het dier nu af te schieten.

De Faunabescherming en Animal Rights maakten eerder ook bezwaar tegen de vergunning van de provincie Gelderland om de wolf te doden die in Nationaal Park De Hoge Veluwe een hardloopster had gebeten. In de rechtbank zegde de provincie toen toe de vergunning niet meteen te gebruiken. De rechtbank oordeelde een week later dat het vanwege de "openbare veiligheid "noodzakelijk is dit dier af te schieten.


Door: ANP