Koeien en varkens vallen te vaak in mestkelders

15 June 2026, 07:41 uur
Landelijk
mainImage
ANP

Het gebeurt gemiddeld vier keer per week: koeien en varkens die door de stalvloer zakken en in de mestkelder belanden in hun eigen poep en plas. Een deel van de dieren overleeft dat niet, meldt het AD.

Dierenwelzijnsorganisatie Wakker Dier maakte een inventarisatie van 112-meldingen over dieren die door de stalvloer zakken en schrok van de uitkomsten. "We wisten dat het regelmatig voorkomt, maar vier keer per week is echt vreselijk", zegt campagnemedewerker Esmee van Vliet. "Dieren die in de gierkelder terechtkomen, lopen het gevaar om te verdrinken of te stikken door de giftige gassen daar."

Afgelopen donderdag zakten tientallen varkens door een vloer op een boerderij bij Den Bosch. Een deel overleefde het niet. De dagen daarvoor moest de brandweer uitrukken voor meldingen in Biddinghuizen, Den Ham en Berlicum.

Over heel 2025 kwamen in totaal 218 alarmtelefoontjes binnen over 'dier in put/kelder'. In 2024 telde men 200 gevallen. Dat de problematiek onder de radar bleef, komt volgens Van Vliet omdat er geen landelijke registratie bestaat van dergelijke ongelukken.


Door: ANP