De nieuwe Feyenoord-trainer

17 February 2025, 17:10 uur
Columns
mainImage

De lijstjes worden steeds langer en leuker.

Dick Schreuder, want die laat zijn elftallen aantrekkelijk en aanvallend spelen.

Mark van Bommel, want die neemt elke wedstrijd een paar kuub gif mee om er zijn spelers mee te injecteren. Alleen of samen met zijn schoonvader,

Bert van Marwijk, want die is door de wol geverfd en won als laatste met Feyenoord een internationale prijs.

Giovanni van Bronckhorst, want die ligt zo lekker bij de fans.

Marino Pusic, want die schijnt de eeneiige tweelingbroer te zijn van Arne Slot.

Erik ten Hag, want die heeft de ideale bagage van de gelauwerde internationale toptrainer. Enzovoort, want als het over mogelijke Feyenoord-trainers gaat, mag je eindeloos blijven fantaseren.

Maar die gaan het natuurlijk allemaal niet worden.

Schreudert, zoals Wim van Hanegem hem noemt, is kansloos. Te weinig uitstraling.

Van Bommel wordt het ook niet. Te veel PSV, altijd de vijand, wordt nooit wat met Het Legioen, elke niet-overwinning levert fluitconcerten en witte zakdoekjes op.

Van Marwijk heeft er helemaal geen zin in, is onafhankelijk in het hoofd en vindt het veel interessanter om kleinzoon Ruben bij AZ te volgen.

Gio zou wel gek wezen als hij het doet, want hij kan nooit het succes evenaren van zijn rood-witte periode 2016-2018: eenmaal landskampioen, tweemaal de KNVB-beker en tweemaal de Johan Cruijffschaal.

Pusic lijkt me een geschikte kandidaat, maar dan wel aan de halsband van Arne Slot. Maar die is inmiddels qua clubniveau uit het zicht verdwenen.

En Ten Hag, aan hem zal hetzelfde kleven als aan Van Bommel: heeft bij de erfvijand gewerkt en is daar zeer succesvol geweest, dus zo’n trainer lusten wij in 010 niet.

Eerst die derde plek zeker stellen

Wie moet het dan wel worden? Ik heb een idee. Maar dan moet Pascal Bosschaart – hem gewoon de zestig dagen (tot half april) dat hij onvoldoende gediplomeerd hoofdcoach mag zijn laten volmaken – er wel voor zorgen dat hij de derde plek haalt en Feyenoord in de voorronde van de Champions League mag uitkomen. Zijn opvolger is dan graag bereid het stokje over te nemen.

Wie die opvolger volgens mij is of in elk geval zou kunnen zijn? Hij heeft een enorme reputatie opgebouwd bij verschillende grote internationale clubs. Momenteel zien we hem veelvuldig langskomen in commercials van Media Markt en Trivago. Zijn witte tanden? Als hij dreigt te gaan lachen, moet je snel je zonnebril opzetten, dan heb je daar geen last van. Momenteel is hij Head of Global Soccer bij Red Bull en in die functie betrokken bij Red Bull-clubs als RB (Rasen Ball) Leipzig, New York Red Bulls, Red Bull Salzburg, en bij zakelijk gerelateerde clubs als Leeds United en Paris FC.

Maar daar kan hij zijn ei niet kwijt. Hij wil weer op het veld staan en vooral langs de lijn, om zijn spelers te enthousiasmeren. Zijn Vollgasfussball willen we ook graag in Rotterdam zien. Dus meneer Te Kloese – zolang u het nog voor het zeggen hebt – hengel binnen, die topcoach. Kost een paar centen, maar die kun je betalen uit de premie voor Champions League kwalificatie.

Met andere woorden: Herzlich willkommen Jürgen Klopp!