Songfestival 'zogezegd' een feest voor iedereen

7 February 2020, 19:32 uur
Algemeen
mainImage
ANP
Reinier Weers

Het Eurovisiesongfestival moet een feest "van en voor iedereen" worden. Dat was vrijdag de belangrijkste boodschap tijdens de presentatie van het stadsprogramma voor Rotterdam in mei, als het muziekevenement er neerstrijkt. Voor de markkooplui in Rotterdam is dat niet het geval, sterker nog: zij zijn zwaar de dupe, maar voor hen wordt er gedurende de zangweken een oplossing gezocht. 

Het songfestival leeft volgens Reinier Weers, coördinator van het stadsprogramma, enorm in Rotterdam. "Het enthousiasme is enorm'', vermoedt hij op basis van wat hij in zijn omgeving hoort. ''En niet alleen in het centrum, maar zeker ook in de andere gebieden." Aan de marktkooplui had hij geen mening gevraagd, bleek.

Aan een oproep aan Rotterdammers om hun eigen plannen rond het festijn te bedenken, was wel gehoor gegeven. In totaal kwamen er 260 plannen binnen.

De gemeente heeft een deel hiervan opgenomen in het stadsprogramma. Zo komen er onder meer songfestivalstraatfeesten, een songfestival voor daklozen, korenoptredens in verzorgingshuizen, talentenjachten en er wordt gezongen voor kinderen in het Sophia Kinderziekenhuis.

Fanzone

Tijdens de bijeenkomst in Islemunda werden ook de eerste schetsen gedeeld van hoe de Eurovision Village, de jaarlijkse songfestivalfanzone, er in mei uit komt te zien. Deze krijgt een plekje op de Binnenrotte, het plein waaraan ook de iconische Markthal staat, en is open van 8 tot 16 mei. Er komt onder meer een podium met een grote toren van videoschermen. Ook wordt er een terras gecreëerd waar fans de hele week terechtkunnen. De gemeente is in overleg met de marktkooplui, die er wel zwaar de dupe van zijn. Dat werd tijdens de presentatie verzwegen.

Het Eurovisiesongfestival vindt halverwege mei plaats in Rotterdam Ahoy. De finale, waarin de opvolger van Duncan Laurence wordt bepaald, is op 16 mei.