Rijnmond komt met nieuw programma

6 September 2019, 17:01 uur
Algemeen
mainImage

Op zaterdag 7 september start op TV Rijnmond een nieuwe serie: “Het Geheim van de Tarwewijk”. De serie zal de komende acht zaterdagen om 17:12 uur te zien zijn op TV Rijnmond. Daarna wordt deze ieder uur herhaald. In de serie staat de Tarwewijk in Rotterdam-Zuid met haar inwoners en hun verhalen centraal.

Beter leren kennen

“Het Geheim van de Tarwewijk” richt zich op de Tarwewijk in Charlois in Rotterdam-Zuid. De wijk ligt verstopt: het is ingeklemd tussen de Brielselaan, de Dordtselaan en de Pleinweg en ligt achter de grote fabrieken aan de Maashaven. In 2013 is de wijk flink aangepakt. De woningen zijn gerenoveerd en de buitenruimte is heringericht. Hierdoor is de criminaliteit voor een groot deel verdwenen.

Het is nu de hoogste tijd om de wijk beter te leren kennen. Elke week maakt de kijker tijdens “Het Geheim van de Tarwewijk” kennis met nieuwe enthousiaste mensen die hun handen uit de mouwen steken en klaar staan voor hun buurt.

FC Millinx

De eerste aflevering richt zich op FC Millinx. Dat is één van de buurtteams die deelneemt aan de Feyenoord Street League. Sali Milenov Slavov uit de Tarwewijk sponsort FC Millinx als buurtwinkelier. Vijf haar geleden nam hij de winkel van zijn oom over en runt het nu samen met zijn vrouw. In deze aflevering is te zien hoe de Tarwewijk voor elkaar en haar kinderen zorgt: “je hebt een dorp nodig om een kind op te voeden”.

Normen en waarden

Feyenoord Street League is een initiatief van Feyenoord. Het doel is om jongeren niet alleen meer te laten bewegen, maar ook om ze belangrijke normen en waarden bij te brengen. De competitie bestaat niet alleen uit voetbalwedstrijden maar ook uit maatschappelijke activiteiten. FC Millinx wordt getraind door Jay Lopez en Razia Nanhekhan organiseert alle zaken eromheen.