Liefhebbers van het Charlois van vroeger zijn op woensdagmiddag 4 april van harte welkom bij het historisch café in de filmzaal van gebouw de Nieuwe Nachtegaal.
Ooit tierde het verenigingsleven welig op Charlois en waren er elk jaar wel diverse evenementen die de aandacht trokken. In de vooroorlogse jaren viel bijvoorbeeld vliegveld Waalhaven erg in de smaak om er iets ‘groots’ te vieren. Een voorbeeld van zo’n evenement was het bijvoorbeeld het bezoek van de Graf Zeppelin. Even was het ’luchtschip’ belangrijker dan de vele schepen die er toen nog in de Waalhaven lagen.
Voor optochten leenden zich natuurlijk de drumbands, tamboer en pijperkorpsen uitstekend al dan niet voorafgegaan door zo’n beetje de trendsetters van de minirok, de majorettes.
De jaarlijkse vieringen van bijvoorbeeld Koninginnedag en later het Blommenfesteijn brachten vele Charloissers in beweging. Jazz op Charlois waar een saxofonist als Hans Dulfer Charlois in beweging bracht. Swingen op de grasmat rond de Oude Kerk. Maar ook vele kunstmanifestaties zijn de revue al gepasseerd. En burgemeester Ivo van Opstelten vond de feestvreugde in Charlois, onder het mom van een werkbezoek, tot zijn genoegen in de vele hapjes en drankjes.
Daar is allemaal beeldmateriaal van. Eén van de heren van het collectief (HCC), Harry Wols zal aan de hand van foto’s die bijeen gescharreld zijn door Hans Grootenhuijs proberen de aanwezigen nog eens terug te laten kijken naar wat er zoal plaatsvond in Charlois’ dreven.
Iedereen is van harte welkom op woensdagmiddag 4 april van 14.00 tot ongeveer 16.00 uur, inloop is vanaf 13.30 uur. Toegang is zoals altijd gratis en het Historisch Café Charlois is te vinden aan de Mezenhof 1 in Rotterdam. Aanmelden is niet verplicht.
Optochten en manifestaties in historisch café
29 March 2018, 14:40 uur
Algemeen
