Waarschuwingsschot bij aanhouding Rotterdammers

3 May 2020, 13:12 uur
112
mainImage
Politie Rotterdam-Oost

De politie heeft zondag in Krimpen aan den IJssel bij de aanhouding van twee personen een waarschuwingsschot moeten lossen. Hierna gaven de twee Rotterdammers zich over. De politie werden zondagochtend gealarmeerd vanwege een diefstal in Capelle aan den IJssel, waarbij goederen in een witte bestelbus werden geladen. De bestelbus reed weg op het moment dat de politie aankwam. Een stopteken werd door de Rotterdammers genegeerd. In plaats daarvan gingen zij via de Abram van Rijckevorselweg met hoge snelheid vandoor.

Met zeer hoge snelheden, boven de 100 km/u, ging de achtervolging dwars door Krimpen aan den IJssel heen, waarbij over de stoep en over het fietspad heen werd gereden. De achtervolging eindigde achterin Krimpen op de Vijverlaan omdat de bestelbus zich vastreed in het gras. De mannen bleven echter gas geven om zo toch nog weg te komen. Hierop zagen de agenten zich genoodzaakt om een waarschuwingsschot te lossen.

De mannen staakten toen hun vluchtpoging, maar bleven in het voertuig zitten. De politie heeft de autoruiten ingeslagen, waarna de twee mannen konden worden aangehouden. Echter ging dit niet zonder slag of stoot en raakte een verdachte gewond door verzet. Na behandeling in het ziekenhuis kon de verdachte alsnog naar het politiebureau voor verhoor. Bij de bestuurder is alvast zijn rijbewijs ingevorderd.


Door: Politie